Meteņos - medus saldumiņa, gaiļpiesīšu priecīguma un mārrutku pendeļus!

 

Meteņi jeb Laimas diena dabas ritmā iezīmē pavasara laika sākumu, ko pēc senču saules kalendāra katru gadu atzīmē 6. un 7. februārī. Šis ir būtisks laiks, jo beidzas stratēģijas veidošanas jeb ideju ģenerēšanas laiks un sākas plānošanas un gatavošanās laiks. Pavasara laika viducī – pavasara saulgriežos, 21. martā, – jau sāksies nākamais būtiskais dzīves posms – rīcības laiks saskaņā ar paša iepriekš izveidoto plānu.

Katrs laiks jeb gadskārta nāk ar saviem atslēgas vārdiem jeb “sūtījumu”, kuru sadzirdot un izjūtot dziļi sevī arī jebkuram mūsdienu cilvēkam veidojas dabisks un komfortabls dzīves ritms, kas ir harmoniskas dzīvošanas un dvēseles miera pamatā. Piemēram, ziemā intuitīvi gribam dedzināt sveces, jo laukā ir ledus un sala laiks. Un ziemā sapņojam par jauniem mērķiem, kaļam plānus un izsakām dažādas apņemšanās – sākt dzīvot veselīgāk, sportot biežāk, vairāk staigāt svaigā gaisā, bet visbiežāk – sapņu līmenī. Un tad pienāk pavasaris, kad būtu jābeidz sapņot un jāsāk meklēt iespējas, jāveido grafiki, jāpērk sporta čības. Mierīgi gaidi nākamo laiku un bez pūlēm ar jaunu enerģijas lādiņu no pavasara saulgriežiem varēsi sākt realizēt savu sapņu programmu. Ļoti praktiska saules rita kalendāra iedzīvināšana ikdienas dzīvesziņā, lai dzīvotu mierā ar sevi un veiksmes atslēdziņu kabatā. Ātrāk tāpat nesanāks, ja nevēlamies dzīvot stresā un apdraudēt savu līdzsvaru. Jo katram rezultātam un katrai darbībai ir vajadzīgs laiks, koordināte telpā un stingri noteikts ritums, lai kā vēlētos “pārlēkt” un paveikt ātrāk un vairāk. Nevajag, jo saproti.

Laimas dienas aizsāktā laika atslēgas vārdi – sākums, gatavošanās, jauns, gaiss, svētība auglībai, veiksme un izdošanās, iespējas, spēku atgūšana un “restarts”. Ievibrē sevī šī laika jēgu un sajūti dabas pulsāciju.

Cilvēku nav iespējams fiksēt laikā un datumā, jo viss ir mainīgs un plūstošs. Laika kalendārs un tā krustpunkti tikai norāda uz kāda laika beigām un jauna laika sākumu, lai palīdzētu mums pārslēgties, sagatavoties un būt dabas rituma sastāvdaļai. Meteņi ir būtisks atzīmējamais krustpunkts kalendārā, jo ar tiem sākas pavasara laiks, kura vidū svinēsim pavasara saulstāvjus! Tātad Meteņi nav tikai divas noteiktas dienas februārī, bet vesela laika pārslēgs un krustpunkts. Ar Meteņiem sākas jaunas izjūtas, jaunas dziņas un vēlēšanās, kuras jūtam ar katru dienu arvien spēcīgāk, kaut pašā Metenī nereti vēl sals kož vaigu galos un noskaņojums tāds “nosalis un pelēcīgs”. Tomēr ieklausies uzmanīgi, jo nekas nav tā kā agrāk - putni ir sākuši vīterot, saulīte uzsmaida biežāk un gaiss smaržo pēc pavasara, aicinot tevi laukā.

Ar meteņiem jau vēlamies “nomest veco ādu”, iegūt kādu papildu spēcināšanu organismam, lai pienācīgi uzņemtu jaunās pavasara plūsmas, jo nereti jūtamies sapīkuši, panīkuši un saguruši, pat no rīta mostoties. Tad ņemam palīgos dabas veltes un uzlādējamies atbilstoši šī laika ritumam.

Meklē rokā medu un mazo saules bērnu – gaiļpiesīti!

Dabīgais lauku medus piedos dzīvei saldumu un organismu bagātinās ar vitamīniem un vērtīgiem mikroelementiem. Bet gaiļpiesītis kā mazs saules stariņš Metenim palīdz sauli vest. Dzer gaiļpiešu tēju tik daudz, cik vien vēlies – ar medu, ar zapti, bet dzer un baudi! Ja pievienosi piparmētru un kaltētas cidonijas, būs pavisam gardi un veselīgi, lai vīrusi atkāptos un sirdī iemājotu rāms dzīvesprieks.Atlikušo tējas novārījumu noteikti sasaldē un katru rītu modini sevi, atsvaidzini un tonizē ar spirgtu gaiļpiešu tējas ledus gabaliņu. Tad noteikti pavasaris jau pavisam drīz būs klāt!

Bet, ja nemaz neticas un gribas vēl ziemas miegā snaust, tad meklē mārrutkus!

Ēd uz rudzu maizes vai mīļotā siera gabaliņa katru dienu, lieto mājās kā lielisku ķermeņa spēcinātāju un pīlingu pēc karstas dušas vai pirtiņas, īpaši kārtīgi sasmērē aiz ausīm un uz pēdām, noturi 2–3 minūtes un pēc tam visu noskalo. Drusku ekstrēmi? Varbūt. Bet mārrutks ir draugos ar Meteni – gan “pamodinās”, gan mīļajam gaiļpiesītim palīdzēs vīrusus aizbaidīt, sapurināt un paslavēt.

 

Mostamies!

 

Atpakaļ uz rakstiem

Seko mums
Facebook