Dziedošo bļodu terapija

"Pasaule - tā ir skaņa!" 

Dziedošo bļodu jeb vibroakustiskās masāžas terapijas saknes nāk no senās Tibetas un apvienojumā ar latvjiem piemītošo visa dzīvā rituma un domtēlu izpratni tiek uzskatīta par vienu no efektīvākajām ķermeņa atjaunošanas terapijām, jo iedarbojas uz organismu visos līmeņos.

Vibroakustiskā masāža ar dziedošajām bļodām ir efektīva ķermeņa atjaunošanās procedūra. Tā ir manuāla un instrumentāla vibromasāžas tehnika ar dziļi terapeitisku iedarbību. Bļodu iedarbība ir fiziska (mehāniska), to vibrācija iedarbojas uz cilvēka audiem un orgāniem. Pārvietojot dažāda izmēra un sastāva bļodas virs cilvēka ķermeņa, tiek radīta vibrācija ar vālītes uzsitieniem. Bļodas iedarbību var salīdzināt ar klasiskās masāžas nepārtrauktu vibrācijas efektu, kura dod tonizējošu vai sedatīvu, rezultatā līdzsvarojošu efektu centrālai nervu un perifērai nervu sistēmai, ietekmējot asisvadus un limfātisko sistēmu un iespaidojot muskuļu audus. Iepazīstot bļodu skaņas, masāžas procesā, var diagnosticēt pacienta organisma stāvokli.

Efektīgākie vibromasāžas rezultāti:

 • Līdzsvarojas emocionālais stāvoklis
 • Rodas enerģijas pieplūdums
 • Stabilizējas vielmaiņa
 • Regulējās zarnu darbība
 • Atbrīvojas muskuļu tonuss
 • Atjaunojas locītavu funkcijas
 • Paaugstinās imunitāte
 • Uzlabojas miegs un redze
 • Brīvāk risinās stresa situācijas
 • Pāatrina atveseļošanās procesu pēc traumām un slimībām
 • Veido pozitīvu paštēlu un paplašina pašizpausmes iespējas

Vibroakustisko masāžu ar dziedošām bļodām nav ieteicams veikt šādos gadījumos: Pie Amnēzijas;  nopietnām galvas traumām un Migrēnas; alkohola stāvoklī un psihotropo preperātu iedarbībā; Epilepsijas gadījumā; izteikta psihiska uzbudinājuma stāvoklī; pie paaugstinātas temperatūras; pie nopietnām sirds un asinsvadu slimībām; ar kardiostimulatoriem; pie hipertonijas; grūtniecības laikā; ja ir nierakmeņi vai žultsakmeņi.

Ieteicamais masāžas kurss relaksējošam un rimtam efektam nav noteikts, to katrs droši var regulēt pēc savas sirds patikas un vēlamās intensitātes. Ieteicamais terapeitiskās masāžas kurss ir 5-8 reizes ik pēc 2-3 dienām, 2 reizes gada laikā. Nepieciešamības gadījumā, pēc meistara rekomendācijas, var tikt nozīmēts arī biežāk. Divas dienas pirms masāžas un kursa laikā īpaši ieteicams atteikties no dzīvnieku izcelsmes produktiem, alkohola un smēķēšanas. Vienas masāžas seansa ilgums ir 1-1,5h.

Uzzināt vairāk par “RIMTAM BŪT” – dziedošo bļodu jeb vibroakustiskā meistarklases masāžas seansu

DZIEDOŠO BĻODU VĒSTURE

Vēsturiski, apmēram 3500 gadus senā pagātnē, šāda veida bļodas Tibetā tika izgatavotas saimnieciskām vajadzībām – veselīgai ēšanai un dzeršanai. Bļodu izgatavošana ir īpaša - karstu metālu uzlej uz plakana akmens, kad tas ir atdzisis, to veido ar kalšanas metodi, līdz iegūst bļodas formu.

Pamazām atklājās bļodas ezotēriskā un fiziskā iedarbība arī uz telpu un garīgo ķermeni. Bļodu īpašā skaņu spektra dēļ, tā tika izmantota arī kā zvans. Bļodu pielietoja mūki tikai slēgtos rituālos vai individuālās meditācijās.

Termins – dziedošās bļodas - radās laikā, kad notika Ķīnas iebrukums Tibetā. Bēģļi, ņemot līdzi savas dārgākās lietas,t.s. bļodas, kas bija daļa no ģimenes bagātībām, devās uz Indiju un Nepālu. Lai bēgļi varētu iztikt, tie sāka tūristiem tirgot savas “dārgās” bļodas ar to īpašajām skaņām, un tā radās nosaukums – Tibetas dziedošās bļodas.

Bļodām ir dažādas skaņas un vibrācijas, no kā ir atkarīga ietekme uz garīgo un fizisko ķermeni., Tas ir atkarīgs no metālu sastāva (pēc tradīcijām bļodas sastāv no 7-12 metāliem). Jau 5000. gadu senā medicīnas zinatnē Indijā bija zināms, ka dažādiem metāliem piemīt ārstnieciskas īpašības. Katrs metāls dod savu skaņu un vibrāciju, no kā ir atkarīgas bļodas dziedinošās īpašības, kā arī katrs metāls atbilst savai planētai saules sistēmā:

 • Zelts-Saule
 • Sudrabs-Mēness
 • Dzīvsudrabs-Merkurs
 • Varšs-Venera
 • Dzelzs-Mars
 • Alva-Jupiters
 • Svins- Saturns.

Bļodas galvenā iedarbība ir vibrācijas un skaņu viļņu terapija ķermenim. Skaņa caur dzirdi iedarbojas uz nervu sistēmu, bet vibrācija iedarbojas uz fizisko ķermeni. Bļodas vibrācijas laikā notiek strukturējošs process. To var pārliecināties ielejot bļodā ūdeni un, uzsitot ar vālīti, ūdens kustība veido krustu. Tieši tas pats notiek arī vibroakustiskās masāžas laikā, kurā organisma šķidrums tiek strukturēts, ķermenis tiek balansēts un sakārtots – tas veidojas kā sakārtota māja.

Dziedošās bļodas izmanto arī pirts rituālos - telpas, Dvēseles un Gara attīrīšanai, harmonizējot ķermeņa un prāta darbību. Mūsdienās Tibetas dziedošās bļodas tiek izmantotas ļoti dažādās praksēs, bet pilnībā to brīnumainās, mistiskās īpašības līdz galam nav atklātas.

Atpakaļ uz rakstiem

Seko mums
Facebook