Pirts

Latvju pirts - tā ir unikāla vieta, tādēļ gaidiet un sagaidiet no tās tikai ko īpašu un brīnumainu. Ikdienu un parasto pasaules uztveri atstājiet aiz durvīm, lai mirkli veltītu sevis dziļai attīrīšanai un iedarbīgai atjaunošanai, kas pārstartēs ķermeni un uzlādēs Tevi jaunam dzīves cēlienam.

SPA & SPE centrā “La Daile” izsildīties aicina divas lieliskas pirtiņas – Tvaika pirtiņa un Latvju pirtiņa. Abās vari baudīt mērenu karstumu, atšķiras tikai mitruma līmenis.

Tvaika pirtiņu pavisam droši var saukt arī par ūdens pirti, jo patīkamais siltums ir iegūts, pareizā temperatūrā iztvaicējot tīru ūdeni. Tvaika pirtiņā arī iespējams sevi palutināt un noberzties ar dabīgajiem, iedarbīgajiem „La Daile” ķermeņa skrubjiem, kas lieliski palīdz attīrīt ādu un padarīt to skaistāku.

Latvju pirts mērenais siltums noteikti patiks „slapjo” jeb „lauku” koka pirtiņu cienītājiem. Šajā pirtiņā karstums un mitrums ir mēreni, tāpēc tā ir īpaši iecienīta „La Daile” mazāko apmeklētāju lokā. Protams, kad te saimnieko kāds no meistarīgajiem „La Daile” pirtniekiem, tad kļūst daudz karstāk un pirts pārvēršas par īstu Latvju pirts svētnīcu.

Mums ir arī Procedūru pirtiņa – noteikti pati noslēpumainākā un vilinošākā telpa, kas pieejama tikai pirts rituālu un procedūru laikā. Tajā varēsi baudīt fantastiskas pirts procedūras, jo šeit mēs Tevi mazgāsim ar lina cimdiņiem, skrubēsim ar aromātiskiem sāļu maisījumiem, ietīsim dūņu, medus vai ogu maskās un masēsim, masēsim, masēsim – tas ir kā “saldais ēdiens” Tavam ķermenim un garam.

Latvju pirts tradīcijās

Pirts rituāla laikā, pilnībā paļaujoties uz meistarīga pirtnieka prasmi, iespējams izjust tautā zināmo teicienu „kā no jauna piedzimis” .Sarunā ar pirtnieku labāk izpratīsi fantastisko pirts devumu un labvēlīgo iedarbību uz organismu, un iepazīsi aromātisko pirts slotiņu noslēpumu.

Latvju pirts rituālam raksturīga iezīme ir dažādu, smaržīgu Latvijas zāļu un lapu pirtsslotu izmantošana, kas pērtuves telpā rada burvīgu aromātu, dzīvinošu pirts garu, kas maģiski iedarbojas uz cilvēka organismu. Latvju pirtī uz vienu cilvēku kā minimums tiek patērēts ne mazāk kā 3 slotiņas no dažādiem augiem, augu uzlējumi, un zāļu tējas.

“La Daile” pirts rituālu pērieniem izmantojam gan ierastās bērzu un ozolu lapu slotiņas, gar arī apses, oša, ābeļu, kadiķu, vībotņu, jāņogu, upeņu un citu Latvijas smaržīgo augu slotiņas (atkarībā no sezonas). Rituālu neatņemama sastāvdaļa ir arī spēcinoši augu pulveri (piemēram, kadiķa, kastaņu, kārveles, vībotnes, kaņepju), māli un dūņas, kā arī ogas (pīlādži, smiltsērkšķi u.c.). Vai spējat iztēloties šo augu ēterisko eļļu aromātu un svētlaimi, ko tie sniedz Tavam organismam?

Katra pirts rituāla neatņemama sastāvdaļa ir ūdens lolojums jeb sniegtais kontrasta veldzējums kā atvēsinošas dušas risinājums vai bezsvara peldināšana lielajā pirts rituālā “Laimes laipa”, lai Tava organisma laimības sajūta būtu absolūta.

Ejam pirtī, lai būtu laimīgi! 

Pirts latvjiem vienmēr bijusi lielā godā. Jo mūsu ķermenim piemīt tieksme ātri pierast pie visa labā. Pirts ir svētnīca miesai un dvēselei. Cilvēks pirtī iet ne tikai mazgāties un atpūsties, bet arī lai kļūtu laimīgāks, jo maģisko pirts slotiņu un aromātu, mitruma un pareizas temperatūras mijiedarbībā organisms bagātinās ar endorfīnu – laimes hormonu – un cilvēks burtiski staro!

Latvjiem izsenis ir bijusi cieša saikne ar dzīvo dabu visapkārt – zāli, kokiem, krūmiem, ziediem, tādējādi rodot spēku un veselību mijiedarbībā ar dabu un tās vareno ritumu. Pirts palīdz ne tikai uzlabot organisma aizsargspējas un imunitāti, bet arī ļauj vienkāršā, organismam nekaitīgā veidā stiprināt veselību.

Pirtī „sadzīvo” vienkopus četras, varenas dabas stihijas - uguns, ūdens, gaiss, zeme un cilvēks kā vienojošais dzīvās dabas elements. Jo vairāk cilvēku draudzēsies ar pirti, jo vairāk mēs sev apkārt redzēsim veselus, smaidīgus, garīgi un fiziski sakārtotus cilvēkus un baudīsim patīkamāku sociālo vidi ap sevi.

Veselā miesā, vesels gars!


Seko mums
Facebook